Zespół weselny czy DJ w Bytowie?

Odpowiednio dobrana muzyka jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zabawę gości. Taka reguła jest dobrze znana wszystkim organizatorem imprez zarówno masowych, jak i okolicznościowych. A co jeśli chodzi o wydarzenie jedyne i niepowtarzalne? Oczywiście w tym przypadku odpowiednia oprawa muzyczna ma jeszcze większe znaczenie niż ma to miejsce w przypadku zwykłego festynu czy imprezy. Młodzi ludzie planujący wesele stają przed nie lada wyzwaniem wyboru odpowiedniego zespołu muzycznego. No właśnie, już na samym początku pojawia się pytanie czy to właściwie ma być zespół czy DJ weselny? Na ten temat zdania są bardzo podzielone. Wiele osób uważa, iż wraz z rozwojem technologicznym powinniśmy powoli odstawiać na bok klasyczne rozwiązanie takie jak kapele weselne. Z drugiej zaś strony, ogromna część ludzi twierdzi zupełnie przeciwnie, uważając iż nie powinniśmy odstępować od starych zasad organizowania ślubu. Oczywistym wydaje się, iż zwolennikami takiego rozwiązania są osoby starsze, a jak wygląda sprawa w przypadku osób młodych? Wydawać by się mogło, iż ich głos zostanie oddany na konto DJów, lecz sytuacja wcale tak nie wygląda. Młodzi ludzie coraz częściej doceniają kulturę i tradycję, przez co mimo upływu lat znaczna większość par młodych decyduje się na usługi kapeli weselnej.  Każdy z nas był choć raz na weselu i zdaje sobie sprawę jak ogromny wpływ na wygląd wesela ma zespół muzyczny. To właśnie on nadaje tempo zabawy umiejętnie dobierając muzykę w taki sposób, aby każdy gość czuł się zadowolony. Ciężko wyobrazić sobie DJa puszczającego muzykę pasująca również osobom starszym, pragnących zatańczyć walca czy poloneza. Ponadto, różnica między muzyką graną na żywo, a puszczaną z nośników elektronicznych jest znacząca. To właśnie bogaty repertuar utworów granych bezpośrednio dla widzów wpływa na tak wysokie zadowoleni gości weselnych. Dobra orkiestra weselna w swoim repertuarze ma niezliczoną ilość utworów znanych i lubianych nie tylko przez jedne pokolenie. DJ natomiast może pochwalić się jeszcze większym zasobem utworów muzycznych, ale są to kawałki puszczane z płyt i innych nośników elektronicznych, co jest zupełnie inaczej postrzegane niż występy na żywo. Wypada również wspomnieć o kosztach, otóż wybór DJ wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami niż wybór kapeli weselnej. Warto jednak pamiętać, iż goście obecni na przyjęciu chcą poczuć ten „weselny klimat”, a takich atrakcji z pewnością nie zapewni im muzyka grana z głośników przez jedną osobę. Ponadto, należy pamiętać iż na weselach dominuje muzyka biesiadna, która znacznie lepiej brzmi w wykonaniu doświadczonego zespołu weselnego. Podejmując decyzję nie należy kierować się sprawami finansowymi, gdyż w skali całego wesela opłata za orkiestrę weselną jest tak naprawdę niczym. 

zespol czy dj na wesele bytow

 

Aby wszyscy byli zadowoleni- na jaki zespół weselny Bytów postawić.

Na pewno zarówno młodej parze jak i wszystkim osobom, które mają swój wkład w organizację wesela w Bytowie, szczególnie zależy na niepowtarzalnym klimacie uroczystości a także wyjątkowej oprawie muzycznej. Aby jednak w tej kwestii wszystko było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik, zanim jeszcze nastąpi ten długo wyczekiwany dzień, należy poczynić odpowiednie kroki, zmierzające do znalezienia profesjonalnego zespołu muzycznego lub dj na wesele Bytów. Zadanie to należy rozpocząć możliwie najszybciej, bowiem w trakcie sezonu weselnego wynajęcie dobrej kapeli może być dość trudne. Przed podpisaniem umowy z wybranymi muzykami czy didżejem warto nieco ich podpytać, jak będzie wyglądał ich występ podczas przyjęcia weselnego. W sytuacji gdy proponowane przez nich zabawy a także repertuar przypadną nam do gustu, dobrze byłoby od razu wpłacić zaliczkę, aby niejako zarezerwować sobie już tych wykonawców. Możemy się zastanawiać nad tym, gdzie znajdziemy kompetentny zespół muzyczny lub profesjonalnego dja weselnego. Przede wszystkim możemy prosić swoich znajomych o pomoc. Jeśli nie byli na żadnym weselu, które było idealnie rozkręcone przez kapele, zawsze możemy sięgnąć do różnego typu for i stron w sieci. W obecnych czasach większość grup muzycznych i didżejów posiada swoje strony internetowe, na których znajdują się wyczerpujące informacje na temat wszelkich aspektów działalności konkretnego dj-a czy zespołu. Możemy mieć pewność, że jeżeli wybrana przez nas oprawa muzyczna, będzie posiadała zróżnicowany repertuar, wszyscy nasi goście będą zadowoleni. Nie ma znaczenia czy zagra zespół muzyczny czy dj na wesele Bytów, istotne, by była to sprawdzona oprawa muzyczna.

One comment on “Zespół weselny czy DJ w Bytowie?
  1. Uważam, że lepszym wyborem będzie zespół na wesele, czy jakąkolwiek inną imprezę. Wesele powinno mieć swoją specyficzną atmosferę, muzyka powinna żyć, a taką oprawę muzyczną może zapewnić jedynie orkiestra weselna. Oczywiście DJ ma też swoje zalety. Takie jak chociażby oryginalne wykonania piosenek, które przecież niektórym bardziej odpowiadają niż te grane przez zespoły. Myślę, że impreza z dj może być udana pod warunkiem, że będzie on potrafił dobrze wszystko poprowadzić.
    Pozdrawiam Darek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>